Chwalcie Pana

Bo dobry jest Pan,
śpiewajcie Jego imieniu, bo łaskawe

Ps 135,3

SIEĆ DO POŁOWU

DOM MODLITWY

DM_logo_blue

Jest to cotygodniowe spotkanie, przede wszystkim dla osób, które poszukują lub też pragną  nowego doświadczenia wiary. Odbywa się ono w domach członków Koinonii na terenie całego Wrocławia i w okolicach. Zgodnie z nazwą, podczas takiego spotkania wspólnie modlimy się, czytając Biblię. Dom Modlitwy to czas uwielbienia, a także nawiązywania relacji przez bycie razem i rozmowy przy przekąskach. 

POWOŁANI DO JEDNOŚCI

RODZINA

W samym sercu Wrocławia – przy ulicy Wojciecha Cybulskiego – znajduje się lokal, tak zwana Strefa Radości, gdzie nasza wspólnota prowadzi różne spotkania dla każdej grupy wiekowej, począwszy od dzieci, przez młodzież, aż po dorosłych. Są to między innymi: warsztaty wspierająco-rozwijające dla rodziców, ojców, kobiet; kursy ewangelizacyjne i formacyjne oraz integracyjne spotkania dla dzieci, młodzieży.

Małżonkowie

W naszej wspólnocie prowadzimy wiele działań  wspierających małżonków w ich powołaniu, rozpoczynając od comiesięcznej modlitwy wstawienniczej. Skierowana jest ona nie tylko do rodzin z Koinonii, ale do wszystkich, którzy w swoich związkach przeżywają różnorakie trudności i potrzebują wsparcia. Niekiedy taka pomoc przybiera również formę profesjonalnego poradnictwa i terapii, prowadzonej przez osoby, posiadające zawodowe kompetencje w zakresie pomagania rodzinom. Ponadto małżonkowie mogą uczestniczyć w różnorakich kursach i spotkaniach formacyjnych, odpowiadających na ich potrzeby.

Rodzice

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, od wielu lat organizowane są comiesięczne spotkania, tzw. „Strefy Rodzica”, będące wsparciem rodziców w zakresie ich kompetencji oraz wymianą doświadczeń. Są to spotkania otwarte, może w nich uczestniczyć każdy zainteresowany zdobywaniem i poszerzaniem wiedzy z dziedziny wychowania dzieci i młodzieży, ale też poszukujący wsparcia specjalistycznego: socjalnego, psychologicznego, prawnego, zawodowego. Spotkania są prowadzone w formie warsztatów, kursów i szkoleń dla rodziców; mają one miejsce również w Domu Oazy w Sobótce, gdzie gromadzą całkiem sporą ilość lokalnych Rodziców.

Kobiety

Kobiety co dwa miesiące mają możliwość uczestnictwa w dedykowanych im spotkaniach, które podzielone są na dwie części: modlitewną – składa się ona z charyzmatycznej modlitwy, motywacyjnego słowa odnoszącego się do konkretnego aspektu życia kobiet oraz świadectwa, które nawiązuje do tematu i pokazuje konkretne działanie Boga w życiu; i relacyjną, która jest czasem do odbycia inspirujących rozmów i nawiązania nowych znajomości. Każde takie spotkanie jest otwarte – może przyjść na nie każda kobieta zainteresowana budowaniem swojej relacji z Bogiem.

Mężczyźni

 Mężczyźni zbierają się raz na kwartał, by wymienić się swoim doświadczeniem oraz wzrastać duchowo podczas modlitw i nauczań. Jest to czas na budowanie relacji  z Bogiem, ale także z innymi mężczyznami, którzy realizują się jako ojcowie. Takie spotkania to także przestrzeń na odpoczynek – nie od dzieci, ale razem z nimi.

Dzieci

Dzieci to liczna grupa w naszej Wspólnocie, mają one dedykowane dla siebie stałe wydarzenia w ciągu roku, które mają im przybliżyć Osobę Jezusa, nauczyć otwartej, bezpośredniej z Nim relacji poprzez czytanie Słowa Bożego, wspólną modlitwę oraz tematyczne (biblijne) zabawy integracyjne. Ważne jest dla nas, by dzieci wzrastały i budowały też swoje środowisko wiary razem z rówieśnikami ze wspólnoty. Uczestniczą razem z rodzicami we wszystkich podstawowych spotkaniach formacyjnych, tj. w Domu Modlitwy, we Wspólnocie Rodzinnej oraz Koinonii. Ponadto w okresie wakacji organizowany jest co roku obóz dla dzieci, który jest czasem pogłębiania ich dziecięcej wiary i modlitwy, a także nawiązywania nowych przyjaźni z innymi dziećmi z całej Polski.

MUZYKA UWIELBIENIE JEDZENIE CHILL

MŁODZI

Projekt Orzeźwienie

Stworzony przez młodych dla młodych.

logo_orzezwienie

Orzeźwienie to projekt tworzony przez Młodych dla Młodych w wieku 17-25 lat. To doskonała okazja do podzielenia się  naszym doświadczeniem żywego Jezusa. Każde Orzeźwienie to koncert uwielbienia, po którym swoje wystąpienie ma gość specjalny – poruszane są różne tematy: od zarządzania projektami po sztukę i arteterapię. Ostatnim elementem jest wspólne jedzenie – co miesiąc serwowane są przekąski inspirowane różnorodnymi kuchniami z całego świata –  jest to też czas na wspólne rozmowy i budowanie relacji. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nas więcej, wejdź na naszego Instagrama @orzezwieni

Chciałbyś doświadczyć nowych przyjaźni?
Chciałbyś poruszać się w rytmie uwielbieniowej muzyki na żywo?🙏🏻
Posłuchać wypowiedzi doświadczonych osób o rozwoju osobistym i duchowym?
Zjeść pyszne jedzonko albo napić się orzeźwiającego „drinka”? 🍕🍹

Odezwij się do nas, a na pewno się spotkamy!

Nie odnaleziono wydarzeń!

Dobra Nowina bez granic

ZAKŁAD KARNY

prison_cross
prison_bar

Ewangelizacja

Nasza wspólnota od wielu lat głosi Dobrą Nowinę osadzonym w zakładzie karnym w Wołowie. Jest ich tam spora grupka, zarówno tych, gromadzących się na regularnych spotkaniach Domu Modlitwy, jak i kursach prowadzonych przez ekipę Szkoły Nowej Ewangelizacji, z udziałem niektórych więźniów, uformowanych już ewangelizatorów.

Wierzymy, że łaska Pana NIE ZNA granic, bo dla Boga nie ma nic niemożliwego (por. Łk 1, 37)

PROŚCIE, A BĘDZIE WAM DANE

MODLITWA WSTAWIENNICZA

Modlitwa_wstaw_icon

Wiodącym charyzmatem naszej wspólnoty jest bez wątpienia modlitwa, do której wszyscy członkowie Koinonii są zaproszeni. Szczególnym natomiast powołaniem jest modlitwa wstawiennicza, polegająca na przedstawianiu Bogu różnorodnych intencji osób potrzebujących, chorujących, szukających rozwiązania… Od poniedziałku do piątku w naszej Oazie w różnych miejscach (Strefa Radości, Dom Oazy, domy członków) trwa dwugodzinna modlitwa wstawiennicza, oparta na obietnicy Jezusa: „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie”. (Mt 18, 19). 

W Strefie Radości modlitwa ta organizowana jest w każdy pierwszy wtorek miesiąca i koncentruje się ona na rodzinach i małżeństwach – nie tylko członków Koinonii, ale wszystkich którzy jej potrzebują.